GOOGLE SEO

bursa seo
Bursa Kurumsal SEO

Google Bursa SEO Danışmanlık Hizmetleri

Google Bursa rehber sonuçlarında firmanızın bilgilerini güncelletmek istiyorsanız bizi 0224 221 32 46 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Google’da Bursa SEO ile arama sonuçlarında yükselmek istiyorsanız aşağıda çalışmamızdan kısaca bahsettik.

SEO Nedir?

SEO‘nun açılımı “arama motoru optimizasyonu” dur. SEO, “özgür”, “organik”, “editoryal” olarak arama motorlarından “doğal yollarla” ziyaretçi trafiği alma işlemidir. Google, Yahoo ve Bing gibi bütün büyük arama motorları temelde aynı prensiple çalışır. Arama yapan kullanıcılarına en doğru en doğal ve en güncel içeriklere sahip web sayfalarını listeler ve bu web sayfalarını belirli zaman aralıklarıyla içerik kontrolüne tabi tutar.

Google Bursa SEO firması olarak yıllardır hizmet verdiğimiz bu sektörde sizlerin yanındayız. İşimizi ciddiyetle Google ne istiyorsa o doğrultuda yapıyor ve tamamen şeffaf bir şekilde Bursa kurumsal SEO çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

SEO, arama motorlarının web sayfalarını nasıl değerlendireceğini anlamak ve web sayfalarının arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak için yapılan işlemleri ifade eder. Bu işlemler arasında en önemlileri şunlardır:

  1. İçerik Optimizasyonu: Arama motorları için anahtar kelime yoğunluğu, başlık etiketleri, alt etiketleri ve meta açıklamaları gibi içerik ile ilgili faktörleri optimize etmektir. Bursa kurumsal SEO çalışmalarında en önemli adımlardan biri içeriktir.
  2. Bağlantı Optimizasyonu: Web sayfaları arasındaki bağlantıların doğru şekilde kurulması ve düzenlenmesi ile arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır.
  3. Teknik Optimizasyon: Web sayfasının yapısı, hızı ve mobil uyumluluğu gibi teknik faktörleri optimize etmektir.
  4. Sosyal Medya: Sosyal medya platformlarındaki etkileşim ve paylaşımların arama motorları tarafından değerlendirilmesi.
  5. Kullanıcı Deneyimi: Kullanıcıların web sayfasını kolayca kullanmasını ve içeriği bulmasını sağlamak.

SEO, sürekli olarak değişen arama algoritmalarına göre güncellenmelidir. Bu nedenle, SEO işlemleri sürekli olarak takip edilmeli ve güncellenmelidir.

Google SEO Nasıl Yapılır?

Öncelikle Google SEO çalışmalarına başlamadan web sitenizin alt yapısının kodlamasının ve ilk sayfaya çıkmak istediğiniz arama terimleri bakımından içeriklerin uygun olup olmadığının incelenmesi gerekir. Siz sitenize SEO ile ilgili bir içerik girdiniz ama bunu başka sitelerden kopyalayarak yaptınız, işte bu Google SEO için yapılacak en büyük hatadır. Siz artık Google gözünde kopyacı ve kalitesiz bir sitesinizdir. Dolayısıyla içerikleriniz size özel ve orjinal olmalıdır.

Bursa SEO Firması

Sitenizin alt yapısı ve içerikleriniz SEO çalışmasına uygun hale getirildikten sonra hangi arama terimlerinde ilk sayfaya çıkmak istediğiniz ve bu arama terimlerinin sitenizde ki yoğunluğu incelenir. Uygun terimler için çalışmalar başlatılır.

SEO da en etkin yöntem referans yöntemidir. Baclink olarak tabir edilen başka sitelerin sitenize link vermesi yani referans olması çok etkilidir. Tabi burada bağlantı veren sitenin içeriği ve arama motorları açısından durumunun nasıl olduğu çok mühimdir. Kalitesiz alakasız sitelerden alacağınız referanslar ters etki yapabilir. Ayrıca sosyal medya sitelerinde sitenizin yer alması da SEO’ya çok katkı sağlamaktadır.

Unutmayın emek verilmemiş ve zaman harcanmamış bir SEO çalışması size yarar değil zarar verir. Arama terimlerinin rekabet oranı ilk sayfaya çıkma sürenizi etkilese de doğru yöntemlerle yapılmış bir SEO er ya da geç etki gösterecektir. Bursa SEO firması DAIO İnteraktif Hizmetler olarak sitenize SEO yapmaya sizleri yükseltmeye hazırız.

Google Harita Kaydı sayfamızdan yerel arama sonuçlarında çıkan firmanızın bilgilerinin güncellenmesi ya da yeni kayıt yapılmasıyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bursa Sosyal Medya Yönetimi sayfamızdan sosyal medya yönetimi konusunda bilgi alabilirsiniz.

    Bilgileri Eksiksiz Doldurup Bize İletin En Kısa Sürede Size Ualaşalım