GOOGLE REKLAM

Google Reklam Programı ADWords son 5-6 yıldır ülkemizde çok çeşitli sektörler tarafından sıklıkla kullanılan internet reklam mecrasıdır. İnternet kullanımının son 10 yılda özellikle ciddi artışlar göstermesi insanları internetten alışverişe yönlendirdi. Bu bağlamda firmalar ürünlerini satmak için ADWords programını kullanarak anahtar kelime bazlı reklamlar sayesinde tam ve doğru hedef kitlelerine ulaşmaktadırlar. Sadece ürünlerini arayan kişilere reklamlarını göstererek hem zaman hemde para tasarrufu etmektedirler.

Google Reklam Nasıl Verilir?
Google reklam vermek için birkaç aşamdan oluşan çalışmaları yapmanız gereklidir. Öncelikle Gmail hesabı oluşturmanız gereklidir. Bu hesapla ADWords.com adresinden Google reklam programına kayıt yapıp oturum açmalısınız. Artık reklam vermeye hazırsınız.

ADWords’te ilk açılış ekranında “İlk Kampanyanızı Oluşturun” başlığı altında ilk kampanya isminizi ve metninizi hazırlayın. Daha sonrasında reklamınız için siteniz için en uygun hedef kitlenizin arayabileceği ürünlerinizi satmak için ya da firmanızı tanıtmak için kullanılabilecek en uygun anahtar kelimeleri belirleyin. Bu aşamada Google tarafından tavsiye edilen anahtar kelimeleri mutlaka değerlendirin. Son olarak fatura bilgilerinizi de girerek ödemenizi yapıp reklamlarınızın onaylanmasını bekleyin. Reklamlarınızda sakıncalı Google reklam programına uygun olmayan bir durum yoksa en geç 2 gün içerisinde onaylanıp reklamlarınız yayınlanmaya başlayacaktır. Artık yapmanız gereken sitenize gelen potansiyel müşterilerinizi ikna etmek ve ürünlerinizi satmak.

DAIO İnteraktif Hizmetler Google Reklam çalışmalarınızın tüm aşamalarınında sizin yanınızda. Yıllık cüzzi bir reklam danışmanlık ücretiyle tüm reklamlarınızı kampanyalarınızı oluşturup sonrasında takibini yapıyoruz. Böylelikle değişen anahtar kelimeleri ve teklifleri kaçırmadan en az ücretle en çok tıklama almış oluyorsunuz. Google reklam çalışmaları için bize 0224 221 32 46 numaralı telefondan ya da daio@daio.web.tr mailinden ulaşabilirsiniz.